امین اقرلو مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سخنرانی پیش‌ خطبه نماز جمعه امروز تهران ضمن تسلیت وقوع حادثه ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان کشور، گفت: ما دانشجویان بسیجی فکر می‌کنیم در حال حاضر ۲ نگاه اساسی برای اداره کشور وجود دارد، یکی نگاه عدالتخواهی و دیگری نگاه منحرف از انقلاب است.

وی افزود: عدالتخواهی از طریق استکبارستیزی و ساده‌زیستی می‌تواند کشور را پیش ببرد ولی نگاه منحرف از انقلاب به صورتی است که مسئول، خود را بر مردم ترجیح می‌دهد و منافع کسانی که با این نگاه بر کشور حاکمیت می‌کنند با منافع مردم فرق می‌کند و در این شرایط با وجود جنجال رسانه‌ای، کشور پیشرفت نخواهد کرد بلکه پس‌رفت هم می‌کند.

اقرلو گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های نگاه منحرف از انقلاب، دید اشرافی‌گری است، مسئولانی که نگاه‌شان از انقلاب منحرف شده باشد دید اشرافی‌گری دارند و از مردم فاصله می‌گیرند که این فاصله سبب می‌شود نیازهای مردم را فراموش کنند و به منافع و دغدغه‌های مردم توجهی نمی‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران عنوان کرد: خوی کاخ‌نشینی، مسئولان را از مردم جدا می‌کند و این مسئولان منافع خود را بر منافع مردم ترجیح می‌دهند.

وی عدم اتکا به توان داخل و چشم‌داشت به توان خارج را از دیگر شاخص‌های انحراف از انقلابی‌گری برشمرد و گفت: عدم اتکا به توان داخل از عدم اعتماد به نفس ناشی می‌شود و در این شرایط بیگانگان نیز تلاش می‌کنند تا باج‌خواهی کنند بنابراین وقتی خودمان به توان داخلی توجهی نداشته باشیم توان خارجی راه حل مشکلات می‌دانیم که بنیان‌ این ایده نیز از این مسئله ناشی می‌شود که مسئولان نگاه انقلابی و اعتماد به نفس ندارند و این نگاه سبب می‌شود که توان داخلی روز به روز ضعیف شده و خارجی‌ها به ما مسلط شوند.

اقرلو اظهار داشت: عدم ارتباط با عدالتخواهی به این صورت است که می‌گویند مردم با هم برابرند ولی برخی نزدیکان برابرترند! اگر نگاه انقلابی وجود داشته باشد فردی که به فساد مرتکب شده مؤاخذه و محاکمه می‌شود و به دلیل نسبت این فرد به مسئولان عالی‌رتبه سکوت پیشه نمی‌کند.

وی گفت: اگر نگاه انقلابی در کشور حاکم باشد مسائل کشور حل می‌شود زیرا اصلی‌ترین راه مبارزه با فساد شفافیت است، در حالی که مردم حق دارند بدانند به افرادی که رای دادند چقدر حقوق تعلق می‌گیرد و آیا آنها برای خویشاوندان‌شان مزایایی قائل شده‌اند یا خیر.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران عنوان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم پیگیری فیش‌های نجومی تاکنون خبر خوشی در این باره به مردم نرسیده است که امیدواریم قوه قضائیه این مسئله را پیگیری کرده و به مردم اطلاع دهند زیرا مردم از این که برخی آرمان‌های انقلاب را زیر پا می‌گذارند نگرانند.

اقرلو گفت: وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را اجرا کرده ولی با وجود نقدهایی که وجود دارد صدا و سیما فضایی برای نقد فراهم نکرد و این طرح باعث شد تا دستمزد پزشکان ۲۰۰ درصد افزایش یابد که البته دلیل این مسئله را مقابله با زیرمیزی اعلام کردند ولی سبب  افزایش قیمت ویزیت‌ها شد که به نظر می‌رسد وزارت بهداشت بر هشدار مقام معظم رهبری که فرمودند مراقب باشید طرح تحول سلامت به ضد خودش تبدیل نشود، توجه چندانی نکردند.

وی افزود: مسئله تمام وقت بودن پزشکان دولتی باید تائید شود زیرا در صورت تائید این موضوع پزشکان بیماران را برای گرفتن پول بیشتر به بیمارستان خصوصی می‌فرستند و به جای اینکه به منافع صنفی پزشکان توجه کنند به طرح‌های زیرساختی مانند نظام ارجاع توجه می‌شود و مدام به دنبال افزایش درآمد پزشکان به بهانه مقابله با زیر میزی نیستند زیرا این نگاه فقط به نفع بخشی از جامعه است و درآمد متوسط پزشکان را از بقیه جامعه بیشتر می‌کند که به نوعی سبب ایجاد تبعیض می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه نگاه انقلابی‌گری، ساده‌زیستی و توجه به توان داخل سبب حل مشکلات کشور می‌شود، گفت: آنچه می‌تواند مشکلات فعلی جامعه را حل کند نگاه انقلابی است که شاخص آن نیز استکبارستیزی است، گفت‌وگو و مذاکره با شیطان مشکل ما را حل نمی‌کند همانطور که دیدیم چگونه خودشان پیمان‌شان را نقض کردند.