دفاتر بسیج دانشجویی در #بیش_از_یکصد_دانشگاه_کشور طی بیانیه‌ای خواستار رسیدگی فوری به وضعیت اسف‌بار مسلمانان مظلوم #میانمار شدند.

✅ متن این بیانیه:
«… فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا كَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ كَانَ بِهِ عِنْدِي جَدِيراً …»
(خطبه ی ۲۷  نهج البلاغه )

دفاع از مظلوم و سینه های ستبر و پر فریاد در برابر دژخیمانِ زمان چیزی است که روح الله کبیر آن را سنگ بنای بزرگترین انقلاب قرن قرار داد و امروز نظام جمهوری اسلامی بر چیزی جز آرمان های امام و شرع مقدس اسلام استوار نیست. شرعی که در حمایت از ستمدیده فرقی میان مسلم و نصرانی نگذاشته و حتی کشیده شدن خلخال از پای زن یهودی را نیز برنمی تابد.

هم‌اکنون برادران و خواهران مظلوم و بی‌دفاع ما در شرق آسیا گرفتار گلّه‌ای کفتار جانی و خونخوار گشته‌اند که در #نسل‌کشی و ظلم و شکنجه تفاوتی میان کودک و کهن نمی‌گذارند. با وجود تأکید مقام معظم رهبری بر این موضوع که مسئولين در این مورد ورود حقوقی داشته باشند، #سایه‌_سکوت سنگین، مرموز و نامبارکی این روزها مقامات و صاحب‌منصبان کشور را در برابر این جنایت هولناک در برگرفته.

آیا قابل قبول است، کشوری که خود را #حامی_جهانی_مستضعفان معرفی کرده و چشم میلیون ها مظلوم را به سمت خود خیره نگه داشته است تنها به محکومیتی چند جمله‌ای و آن هم از سر اجبار افکار عمومی بسنده کند؟! آیا ما که عنوانِ زمینه‌سازِ  افراشتنِ رایتِ جهان‌گستر مهدوی را یدک می کشیم، از نجات چند مسلمان بی‌پناه میانماری نیز عاجزیم؟! فی‌الحال شرع مقدس اسلام تعیین‌گر منافع و مصالح ملی ماست یا بالعکس؟!

اگر دیروز مقابله‌ی عملی با مسلمان‌کشی #هرزگوین در قلب اروپا مصلحت بود، امروز نیز مقابله با جنایت خونخواران بودایی مسلک شرق آسیا نیز نیاز است. اگر امروز صف‌آرایی در برابر جبهه‌ی تکفیری صهیونیستی منطقه در دستور کار قرار گرفته، پشتیبانی از مسلمانان بی‌دفاع #میانمار نیز فریضه‌ای است غیرقابل چشم‌پوشی.

فی‌الحال بر ما چه گذشته است که دیروز خشاب اسلحه‌های ما در #بوسنی پر می‌شد و امروز صدایمان جوهره‌ی یک فریاد علیه #میانمار را ندارد؟! بی‌شک برای مسئولین ما فاجعه است که حتی حامیان #داعش نیز در دفاع از مسلمانان #روهینگیا از ما پیشی گرفته و سیاسیون ما از تبیین یک موضع مقتدرانه نیز دریغ می‌کنند.

هم‌اکنون #مقامات_لشکری_و_کشوری جمهوری اسلامی موظفند تا بدون در نظر گفتن هر گونه مصلحت اندیشیِ بی‌ارزش و ظاهری تمام تلاش راهبردی و عملی خود را در راستای حل معضل برادران و خواهران #میانماری ما به کار بسته و بی شک هر گونه اهمال‌ورزی لکه‌ی ننگی در کارنامه‌ی #سیاست_خارجی کشور خواهد بود.
هیهات که ما فریاد های ظلم‌ستیزانه‌ی خود را به تَبَع صاحب منصبان #مصلحت_معاش در سینه حبس کنیم.

و السلام علی من اتبع الهدی و دین الحق

T.me/basijut_ir